Polskie wybrzeże Bałtyku — korekty i dodatki

Przedstawiam informacje uzupełniające treść książki.

Załączona poniżej mapka ma aktywne elementy — informacje zostaną wyświetlone po wskazaniu lub dotknięciu biało-niebieskiej pinezki. Te same informacje zebrane są również tekstowo.

Współrzędne geograficzne punktów oznaczonych na planach w książce znakiem   można pobrać w postaci pliku GPX pwb-wpt.gpx oraz w zwykłym formacie tekstowym pwb-wpt.txt. Te same punkty pokazane są również na mapie google.

Zwracam też uwagę czytelników na pławy pomiarowe, stacje paliw oraz informacje o poprawkach map.

Zachęcam do nadsyłania informacji o zmianach zauważonych w przystaniach i na wodzie, a także o błędach lub nieścisłościach znalezionych w tekście książki. Można to zrobić w formie komentarza (poniżej), można też wykorzystać formularz w zakładce kontakt.

4 odpowiedzi do artykułu “Polskie wybrzeże Bałtyku — korekty i dodatki

 1. Stacja benzynowa Gdańsk

  Od 2018 przy marinie Sienna Grobla Ii, nie przy Nabrzeżu Wartka – tj. Po drugiej stronie Motławy

 2. Andrzej Kamiński

  Śluza Przegalina. Śluzowałem się ostatnio i dostałem info, że należy osobno uzgadniać śluzowanie i otwarcie mostu przy śluzie. Numery telefonów: Sluza 786876453, Most 514953638. Śluzowałem się w piątek i poniedziałek. W tych dniach pracowali do godz.15-tej.
  Most w Sobieszewie ma problemy z funkcjonowaniem. Odmawiali otwarcia dwa razy z powodu awarii.

  1. Marcin PalaczMarcin Palacz Autor

   Dziekuję za komentarz i potwierdzenie numerów telefonów — nie zmieniły się, ale dobrze wiedzieć, że informacje podane w książce są OK. Wcześniejsze uzgadnianie śluzowania powinno być potrzebne tylko na weekendy (poza sezonem) . „Sezon”, miejmy nadzieję, rozpocznie się przed majówką. Z mostem w Sobieszewie ciągle są jakieś problemy, a jego operator, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, informuje, że obecnie most nie jest otwierany: https://gzdiz.gda.pl/drogi/harmonogram-obiektow-zwodzonych,a,3058

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: