Polskie wybrzeże Bałtyku — korekty i dodatki

Po dwóch latach od ukazania się książki udostępniamy plik PDF z suplementem,  zawierającym korekty, uzupełnienia, informacje o zmianach na polskim wybrzeżu, opisy i plany nowych przystani. Krótki link do suplementu to: marcinpalacz.pl/pwb_suplement.pdf

Prezentujemy też  opis zmian zauważonych po publikacji suplementu.

Książka dostępna jest w sprzedaży na stronie Wydawnictwa Nautica.


Współrzędne geograficzne punktów oznaczonych na planach w książce znakiem   można pobrać w postaci pliku GPX pwb-wpt.gpx oraz w zwykłym formacie tekstowym pwb-wpt.txt. Te same punkty pokazane są również na mapie google.

Zwracam też uwagę czytelników na pławy pomiarowe, stacje paliw oraz informacje o poprawkach map.

Zachęcam do nadsyłania informacji o zmianach zauważonych w przystaniach i na wodzie, a także o błędach lub nieścisłościach znalezionych w tekście książki. Można to zrobić w formie komentarza (poniżej), można też wykorzystać formularz w zakładce kontakt.

4 odpowiedzi do artykułu “Polskie wybrzeże Bałtyku — korekty i dodatki

 1. Stacja benzynowa Gdańsk

  Od 2018 przy marinie Sienna Grobla Ii, nie przy Nabrzeżu Wartka – tj. Po drugiej stronie Motławy

 2. Andrzej Kamiński

  Śluza Przegalina. Śluzowałem się ostatnio i dostałem info, że należy osobno uzgadniać śluzowanie i otwarcie mostu przy śluzie. Numery telefonów: Sluza 786876453, Most 514953638. Śluzowałem się w piątek i poniedziałek. W tych dniach pracowali do godz.15-tej.
  Most w Sobieszewie ma problemy z funkcjonowaniem. Odmawiali otwarcia dwa razy z powodu awarii.

  1. Marcin Palacz Autor

   Dziekuję za komentarz i potwierdzenie numerów telefonów — nie zmieniły się, ale dobrze wiedzieć, że informacje podane w książce są OK. Wcześniejsze uzgadnianie śluzowania powinno być potrzebne tylko na weekendy (poza sezonem) . „Sezon”, miejmy nadzieję, rozpocznie się przed majówką. Z mostem w Sobieszewie ciągle są jakieś problemy, a jego operator, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, informuje, że obecnie most nie jest otwierany: https://gzdiz.gda.pl/drogi/harmonogram-obiektow-zwodzonych,a,3058

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: