Grupa Locja Bałtyku

Zapraszam do grupy „Locja Bałtyku” na Facebooku.  Grupa służy wymianie informacji  o wszystkim co może przydać się w rejsie po Bałtyku, od Cieśniń Duńskich po Zatokę Botnicką.  Bez reklam czarterów, sprzętu i usług. Posty umieszczane w grupie automatycznie wyświetlane są również poniżej  (z ograniczeniami wynikającymi z zasad Facebooka).


Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
09/05/2022 10:56

Mapy Szwecji.
Ostatnio szwedzki urząd morski, Sjöfartsverket, wydał nowe mapy morskie wybrzeża Szwecji. Niestety, opracowanie wód przybrzeżnych zlecił instytucji zajmującej się mapami lądowymi, mającej zero doświadczenia w analizie zdjęć lotniczych wód przybrzeżnych. Rezultat jest niestety żałosny. Boje zaznaczone są jako kamienie, tam gdzie są kamienie nie ma ich na mapie, wody żeglowne oznaczone są jako mielizny. Szwedzki związek żeglarski, Svenska Kryssar Klubben, odradza kupowania nowych map wybrzeża szwedzkiego. Mają powstać nowe mapy. Kiedy, jeszcze nie wiadomo.
... WięcejMniej

Skomentuj na Facebooku

O które konkretnie mapy chodzi? Daty, numery. Może masz jakiś link do źródła?

To ściema, oni mapy mają ale dla swoich - te dla nacierających kacapów a nie żeglarzy.

Wygląda to na nieprawdopodobną wręcz niekompetencję.

Ktoś z naszych rządzących został oddelegowany do Szwecji ?

View more comments

10/05/2022 11:45

#szwecja #nynashamn

Cześć! Planuje wymianę załóg w Nynashamn (Sztokholm) i docelowo chciałbym się tam dostać autem, które musiałbym tam zostawić na tydzień. Macie może jakieś godne polecenia opcje tańsze niż propozycja mariny? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki 🙂
... WięcejMniej

#szwecja #nynashamn

Cześć! Planuje wymianę załóg w Nynashamn (Sztokholm) i docelowo chciałbym się tam dostać autem, które musiałbym tam zostawić na tydzień. Macie może jakieś godne polecenia opcje tańsze niż propozycja mariny? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

Skomentuj na Facebooku

Masz kupę parkingów bezpłatnych. Pomiędzy terminalem promowym a mariną bez problemu znajdziesz miejsce, np.okolica Lidla. Byle nie w kierunku centrum miasta.

Nynäshamn sugeruje, że wymiana załóg będzie przez prom z Gdańska. Kilka lat temu robiliśmy wymianę załóg w Nyköping poprzez lotnisko Skavsta (tanie loty) z którego jest bardzo dobry dojazd do mariny autobusem. To taka moja alternatywna propozycja trochę nie na temat 🙂

Najlepiej przyjechać samochodem tego, kto będzie wracał do Polski. Kiedyś tak zrobiliśmy: kolega pojechał do Trzebieży, zostawił samochód i popłynął do Amsterdamu, my pojechaliśmy samochodem do Trzebieży, tam go zostawiliśmy, wzięliśmy jego samochód i pojechaliśmy do Amsterdamu. On wrócił do domu swoim samochodem z Amsterdamu, a my swoim z Trzebieży, gdzie kończyliśmy rejs.

05/05/2022 08:05

Hej, jakie książki/locje polecacie o portach południowej Szwecji? Znalazłem książkę Marcina Palacza (2015r) oraz Kulińskiego, ale to wydanie z 2007r. Miło będzie otrzymać w odpowiedzi rady doświadczonych, w tych rejonach, skipperów, czy kapitanów. Co warto kupić? Dziękuję z góry ⛵🍻 ... WięcejMniej

Skomentuj na Facebooku

Obecnie Palacz

Palacz najlepszy.

Książka Marcina Palacza jest wystarczająca.

Zdecydowanie Palacz.

Absolutnie Marcin Palacz. Korzystam codziennie 🙂

Oczywiście wymieniony tu już Marcin Palacz to lektura obowiązkowa 🙂, ale jeśli chciałbyś poszwędać się po szkierach Karlskrony i nocować dziobem do skałek, czy na kotwicy, to warto kupić (chyba raczej rynek wtórny) książeczkę ze zdjęcia. Swoje lata ma (2009?), ale mapki tzw. portów naturalnych są bezkonkurencyjne. Była wydana po szwedzku i po angielsku.

Widzę, że jednogłośnie potwierdzacie jedną pozycję. Bardzo dziękuję i do zobaczenia gdzieś na morzu... 😉

Nową wesją książki Landsort-Skanör (wydawnictwo Nautiska Förlaget) jest Hamnguiden 7, którego zawartość jest też dostępna on-line w ramach jednej subksrybcji dla calego harbourguide.com www.harbourguide.com/en/harbour-guide/book-7/

Pałacz forever

"Palacz" zakupiony 😁. Czekam na dostawę... Dziękuję wszystkim i pozdrawiam 🍻⛵

View more comments

03/05/2022 17:01

Poszukuję małych wysp na Bałtyku, z możliwością zacumowania jachtu z 2m zanurzeniem.
Christianso, Utklippan. Co jeszcze?
Mam pomysł na rejs "Najmniejsze wyspy Bałtyku" 🙂
Edit: nie Szkiery i nie Alandy. Chodzi mi o takie odludne, "samotne" wyspy.
... WięcejMniej

Poszukuję małych wysp na Bałtyku, z możliwością zacumowania jachtu z 2m zanurzeniem.
Christianso, Utklippan. Co jeszcze?
Mam pomysł na rejs Najmniejsze wyspy Bałtyku :)
Edit: nie Szkiery i nie Alandy. Chodzi mi o takie odludne, samotne wyspy.

Skomentuj na Facebooku

Hanö, kiedy organizujesz rejs?

Polecam Hano. A jak szukasz najmniejszej, to na wschód od Christianso. jakieś... 400m masz kupkę skałek zwykle z kolonią fok. Pomijając szkiery na północy, to chyba najmniejsza wyspa na Bałtyku. 😛 Nie zacumujesz, ale co sobie foki obejrzysz, to twoje. 😉

Rihnu

Wysp na Bałtyku, spełniających podane kryteria są tysiące - warto przyjąć system ich odwiedzania - akwenami. Zacząłbym od Alandów, tam jest zajęcia nie na jeden sezon. I koniecznie zabierz rowery.

Ruhnu w Estonii.

Kihnu - Estonia, Anholt - Dania, Ven - Szwecja , Greifswalder Oie - Niemcy

Hano. Mnie urzekło 😀

Isokari - Finlandia 😀

Chyba trzeba to rozbić na dwa rejsy: jeden to Hano, Christianso, Utklippan. A drugi to estońskie Kihnu, fińskie Isokari i może coś z Alandów. Dziękuję za dotychczasowe propozycje. Sprawdzam, oglądam. Szwedzkie Hano wygląda super!

Stora Karslö, tylko przy flaucie

Pomysł mega na rejsik!!! Również myślałem o czym podobnym.

Tjarö

Hano.

Masz tego tysiące w szkierach

Gotska Sandön okolice Gotland 🇸🇪.

View more comments

Załaduj więcej postów z Facebooka

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: