Duńskie mapy morskie do niedawna nie były dostępne do przeglądania za darmo w internecie. Istotna zmiana w tej kwestii nastąpiła w roku 2019 — szwedzka firma Eniro A.B uzyskała licencję duńskiego biura hydrograficznego GST (Geodatastyrelsen) i udostępniła mapy duńskie na podobnych zasadach, jak mapy wód innych krajów skandynawskich. Mapy dostępne m.in. pod adresami tilsos.krak.dk oraz pasjon.eniro.se. Aktualizowane są co dwa tygodnie. Tekstowe informacje na tych stronach prezentowane są po duńsku lub po szwedzku. Dobrze działa ich automatyczne tłumaczenie na angielski, znacznie gorzej na polski.
Warto zauważyć, że dla większości portów, ich plany są wyświetlane bezpośrednio w przeglądarce, przy maksymalnym powiększeniu mapy. W niektórych miejscowościach zwiększanie skali nie prowadzi jednak do wyświetlenia planu szczegółowego. Dopiero po kliknięciu na ikonę portu, a następnie guzika „LÆS MERE” lub „LÄS MER” (duńska lub szwedzka wersja „czytaj więcej”), pojawi się plan, a także tekstowe informacje o porcie. Jeśli ikony portu nie widać, to należy włączyć wyświetlanie portów poprzez kliknięcie ikony z kotwicą z boku na planie lub wpisać nazwę portu w wyszukiwarce.
Opisana trudność z planem szczegółowym występuje np w przypadku Tejn oraz kilku mniejszych portów na Bornholmie.Taka odmienność w traktowaniu niektórych portów wynika z tego, że ich plany nie zostały jeszcze opracowane jako wektorowe mapy ENC. Z tego też powodu, w duńskim zestawie map oeSENC do darmowego programu nawigacyjnego OpenCPN, planów tych portów brakuje w ogóle!