Bornholm — paliwo

Na Bornholmie paliwo najwygodniej będzie zatankować w marinie Rønne–Norrekås oraz w Tejn — w tych dwóch przystaniach na nabrzeżach znajdują się samoobsługowe dystrybutory. W Rønne dostępny jest tylko olej napędowy, w Tejn — również benzyna. Płatność oczywiście za pomocą karty.
W Nexø na nabrzeżu stoi dystrybutor oleju napędowego, a obsługująca go osoba przyjeżdża do portu na telefon (+45 42 403 725). W okresie od kwietnia do września tankować można we wszystkie dni tygodnia w godzinach 7:30–12:00 i 16:00–20:00. Płatność wyłącznie gotówką, ale poza duńskimi koronami akceptowane są też euro i złotówki. Paliwo nie zawiera biokomponentów.
W Listed olej napędowy sprzedaje bosman za gotówkę. Olej napędowy dostępny jest w porcie handlowym w Rønne — kontaktować należy się z oficerem dyżurnym portu. Dystrybutory oleju napędowego znajdują się też na nabrzeżach w Svaneke i Hasle. Przystaniowe automaty do opłat uwzględniają tam opcję zakupu paliwa, ale przed skorzystaniem z niej należy bezwzględnie skontaktować się z bosmanem — sprzedaż jest tu trudna ze względów formalnych, odbywa się jedynie w porcjach 20 litrowych i zakupu można dokonać tylko w razie niezbędnej konieczności.

Paliwo Nexø

W Nexø olej napędowy można zatankować „na telefon”.

 

Odpowiedź do artykułu “Bornholm — paliwo

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: