Bornholm — paliwo

Na Bornholmie paliwo najwygodniej będzie zatankować w marinie Rønne–Norrekås oraz w Tejn — w tych dwóch przystaniach na nabrzeżach znajdują się samoobsługowe dystrybutory. W Rønne dostępny jest tylko olej napędowy, w Tejn — również benzyna. Płatność oczywiście za pomocą karty.
W Nexø na nabrzeżu stoi dystrybutor oleju napędowego, a obsługująca go osoba przyjeżdża do portu na telefon (+45 42 403 725). W okresie od kwietnia do września tankować można we wszystkie dni tygodnia w godzinach 7:30–12:00 i 16:00–20:00. Płatność wyłącznie gotówką, ale poza duńskimi koronami akceptowane są też euro i złotówki. Paliwo nie zawiera biokomponentów.
W Listed olej napędowy sprzedaje bosman za gotówkę. Olej napędowy dostępny jest w porcie handlowym w Rønne — kontaktować należy się z oficerem dyżurnym portu. Dystrybutory oleju napędowego znajdują się też na nabrzeżach w Svaneke i Hasle. Przystaniowe automaty do opłat uwzględniają tam opcję zakupu paliwa, ale przed skorzystaniem z niej należy bezwzględnie skontaktować się z bosmanem — sprzedaż jest tu trudna ze względów formalnych, odbywa się jedynie w porcjach 20 litrowych i zakupu można dokonać tylko w razie niezbędnej konieczności.

Paliwo Nexø
W Nexø olej napędowy można zatankować „na telefon”.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anonim

    Czyli następne utrudnienie dla Łodzi motorowej. Kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.