Gdańska Głowa krócej

RZGW Gdańsk w komunikacie z 29 kwietnia poinformował o rozpoczęciu sezonu żeglugowego i  o  ograniczeniu czasu działania śluz w porównaniu do lat ubiegłych.  Śluza Gdańska  Głowa  od 1 maja będzie czynna w dni powszednie w  godzinach 9–17.  W soboty, niedziele  i święta, przejście przez śluzę będzie możliwe w tych samych godzinach, ale tylko  po telefonicznym zgłoszenu przynajmniej 12 godzin wcześniej! Zgłaszać należy dzwoniąc do śluzy, pod numery 735 094 723 oraz 55 247 17 07 (przypominam, że numer komórkowy podany w PwB dla Gdańskiej Głowy jest nieaktualny). 

Śluza Gdańska Głowa
Śluza Gdańska Głowa. Fot. Agata Trzaska.

Śluza Przegalina ze względu na remont pozostaje zamknięta — planowo,  remont ma się zakończyć 31 maja. Takie same ograniczenia jak dla Gdańskiej Głowy  wprowadzono dla  innych pomorskich śluz:  Michałowo, Rakowiec, Szonowo, Biała Góra.  Pochylnie na Kanale Elbląskim i śluzy Pojezierza Iławskiego działają krócej niż normalnie, ale 7 dni w tygodniu.  

Z epidemią, czy bez, obiekty hydrotechniczne w większości wykorzystywane są głównie rekreacyjnie, czyli w weekendy. Co uzasadnia wprowadzenie tak drastycznego ograniczenia funkcjonowania śluz właśnie w weekendy? W poprzednich sezonach, wszystkie śluzy były czynne przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 7 do 19.

Portal Pomorski Szlak Żeglarski prezentuje obszerne omówienie funkcjonowania pomorskich  śluz, mostów i pochylni w sezonie 2020.

 

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anonim

    Dawno nie było takiego idiotyzmu ze śluzami. Ma to jakiś cel, ciekawe jaki

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.