Mosty zwodzony w Drewnicy

Most zwodzony w Drewnicy na Szkarpawie w rozpoczynającym się sezonie nawigacyjnym będzie otwierany w następujących godzinach: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 15:00, 17:00, 19:00, 20:00. Taki harmonogram utrzymany zostanie do 13 września. W poźniejszym okresie otwarcie mostu będzie możliwe po zgłoszeniu z 24-godzinnym wyprzedzeniem od poniedziałku do piątku w godz. 7:00–15:00.

Most zwodzony w Drewnicy
Most zwodzony w Drewnicy na Szkarpawie

Przedstawione wyżej godziny otwarcia mostu różnią się w jednym miejscu od podanych 4 maja w komunikacie żeglugowym RZGW Gdańsk: jest dodatkowe otwarcie o godz. 15:00. Zmiana ta jest efektem mojej dzisiejszej (8 maja) rozmowy telefonicznej z panem Arkadiuszem Górczyńskim z Zarządu Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim. Wcześniej nie przewidziano takiego otwarcia, ponieważ z obserwacji ruchu w poprzednich latach wynikało, że liczba jednostek przepływających wczesnym popołudniem jest bardzo niewielka. Teraz uznany został mój argument, że 4-godzinna przerwa między otwarciami jest zbyt długa. Zmodyfikowany harmonogramu zacznie obowiązywać 15 maja. Podobno wcześniej nikt nie postulował zwiększenia liczby otwarć. To stwiedzenie jednak,   jak okazuje się, stoi w jawnej sprzeczności z informacją o działaniach Pomorskiego Szlaku Żeglarskiego  w tej samej sprawie.

Data zakończenia regularnego otwierania mostu ustalona została na 13 września. Sezon nie kończy się oczywiście w połowie września, ale faktycznie ruch wtedy na rzece jest już niewielki i trudno wymagać, by ktoś przy moście dyżurował przez cały dzień. Może to jednak kwestia organizacji i dałoby się wskazać stałe pory otwierania mostu, choćby dwa razy dziennie, z otwarciem po zgłoszeniu z wyprzedzeniem np godzinnym (a nie dobę wcześniej), szczególnie w weekendy?

Ciekawe, że zawarte w komunikacie RZGW pismo z powiatu nosi datę 17 marca. Dlaczego komunikat  RZGW opublikowany został dopiero 4 maja? Brak uwag do harmonogramu ma zapewne coś wspólnego z data jego publikacji….

Numer telefonu dla mostu w Drewnicy pozostaje ten sam co wcześniej: 882 065 597, z tym że obecnie jest to numer osoby odpowiedzialnej za funkcjonowanie wszystkich mostów w zarządzie powiatu nowodworskiego, a nie operatora mostu. Powiat zarządza m.in. mostem na Wiśle Krolewieckiej w Sztutowie.  Drogowe mosty w Rybinie podlegają pod Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.