Stepnica — nowy falochron

W Stepnicy, przed Basenem Rybackim, zbudowany został nowy falochron, który zaznaczam na planie portu (fragment planu z PwB).  Na głowicy falochronu ustawiono światło o charakterystyce Q.R.  Usunięto czerwoną pławę ST-R oraz przeszkodę znajdującą się przed główkami (oznaczoną wcześniej źółtą pławą). Druga  przeszkoda, leżąca na dnie kilkanaście metrów na wschód od czerwonej główki, z głębokością nad nią 2,4m,  została zaznaczona na planie  (wcześniej o tej przeszkodzie informowało jedynie lokalne ostrzeżenie nawigacyjne).

Stepnica – Basen Rybacki

Budowa falochronu została rozpoczęta i w zasadzie zakończona jesienią 2018.  Dość długo jednak trwały prace wykończeniowe. Nowy falochron jest bardzo potrzebny — dotąd, przy silnych zachodnich wiatrach bezpieczny postój w Basenie Rybackim był niemożliwy.  

Wklejka z planem Stepnicy została opublikowana w „Wiadomościach Żeglarskich” nr 26. Czytelnicy donoszą, że warunki postoju w porcie przy umiarkowanie silnych zachodnich wiatrach znacznie się poprawiły. Czekam na informację, od kogoś, kto tam stał sztormie.

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.