Łeba — lipiec 2020

Głębokości na podejściu do Łeby oraz w marinie, to temat, który nigdy nie przestaje być aktualny. Najnowszy szkic podejścia do Łeby (datowany 24 lipca 2020, dostępny na tablicy ogłoszeń w marinie) wygląda tak:

Wiosną przesunięto o 3 stopnie sektory światła podejściowego — zalecany kurs to obecnie 206° (wcześniej było 203°). Nie zmienia to zasady, w myśl której, przy podejściu biała wieżyczka światła sektorowego powinna być widoczna dokładnie pośrodku między główkami.

Łeba — widok podejścia
Łeba — główki portu widziane z osi toru podejściowego

W samej marinie i w wejściu do niej jest jakby głębiej niż rok temu. Potwierdza to najnowsza mapa elektroniczna (datowana 10 lipca 2020), sondaż z końca czerwca wywieszony w gablocie, a także wskazanie mojej własnej echosondy. Mamy tu doczynienia z ciekawym efektem — w ciągu ostatniego roku basenu nie pogłębiano, a wody jakby przybyło.

Łeba basen jachtowy — mapa oeSENC w programie OpenCPN (wersja z 10 lipca 2020 r).

W samej przystani w tym roku nastąpiły dwie zmiany:

  • można płacić kartą
  • ;

  • wprowadzono oddzielną opłatę za … korzystanie ze śmietnika; worek 35 litrów — 10 zł, 65 litrów — 20 zł.

A bosman od 17 lat trwa na posterunku.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Jarek Oryl

    A wszyscy chcą aby było czysto i żeby segregować śmieci, ja płacę w domu 50,00 za 125l+plastki+papier+butelki,zielone i biow sumie to bez ograniczenia nigdy nikt nie zwrucił uwagi że mam za dużo worków, a swoją drogą to taniej 2*35l=70l/za 20;niż 1*65l/za 20

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.