Stepnica — nowy falochron

W Stepnicy, przed Basenem Rybackim, zbudowany został nowy falochron, który zaznaczam na planie portu (fragment planu z PwB).  Na głowicy falochronu ustawiono światło o charakterystyce Q.R.  Usunięto czerwoną pławę ST-R oraz przeszkodę znajdującą się przed główkami (oznaczoną wcześniej źółtą pławą). Druga  przeszkoda, leżąca na dnie kilkanaście metrów na wschód od czerwonej główki, z głębokością nad nią 2,4m,  została zaznaczona na planie  (wcześniej o tej przeszkodzie informowało jedynie lokalne ostrzeżenie nawigacyjne).

Stepnica – Basen Rybacki

Budowa falochronu została rozpoczęta i w zasadzie zakończona jesienią 2018.  Dość długo jednak trwały prace wykończeniowe. Nowy falochron jest bardzo potrzebny — dotąd, przy silnych zachodnich wiatrach bezpieczny postój w Basenie Rybackim był niemożliwy.  

Wklejka z planem Stepnicy została opublikowana w „Wiadomościach Żeglarskich” nr 26. Czytelnicy donoszą, że warunki postoju w porcie przy umiarkowanie silnych zachodnich wiatrach znacznie się poprawiły. Czekam na informację, od kogoś, kto tam stał sztormie.

Komentarze

%d bloggers like this: