marcinpalacz.pl

Welcome to the English version of my web page. Only limited content in English is available so far — it will occasionally grow. Below please see a feed from my Polish Facebook profile. Automatic translations start to work surprisingly well nowadays — perhaps give them a try. For my texts in English, check the list of posts in the right column.

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
19/06/2022 21:57
Marcin Palacz

Most w Drewnicy na Szkarpawie do końca sezonu (30 września) otwierany jest tylko w godzinach 9:00, 12:00, 15:00, 19:00. Powód: awaria i "zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia obiektu". Most ma być naprawiony po sezonie.
Komunikat nawigacyjny jest tu: gdansk.wody.gov.pl/images/GD.RPC.503.25.2022.P%C5%81.pdf
... WięcejMniej

Most w Drewnicy na Szkarpawie do końca sezonu (30 września) otwierany jest tylko w godzinach 9:00, 12:00, 15:00, 19:00. Powód: awaria i zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia obiektu.  Most ma być naprawiony po sezonie.
Komunikat nawigacyjny jest tu: https://gdansk.wody.gov.pl/images/GD.RPC.503.25.2022.P%C5%81.pdf
19/06/2022 07:41
Marcin Palacz

Hel – dwa porty. Czy w tym drugim, kiedyś wojennym, teraz pustym, powstanie kiedyś duża marina? ... WięcejMniej

Hel – dwa porty.  Czy  w tym drugim,  kiedyś wojennym, teraz pustym, powstanie kiedyś duża marina?Image attachment

Skomentuj na Facebooku

Nie powstanie tak długo jak nie zostanie przebudowana geometria falochronów. Port wojenny w Helu jest podręcznikowym (opisywanym w kilku europejskich pozycjach) przykładem błędu projektowego. Bardzo często falowanie wewnątrz portu jest większe niż na zewnątrz. A do tego fatalny stan techniczny budowli- już raczej nie da się ich dobrze wyremontować. Chociaż przyznać trzeba że to miejsce ma potencjał na ekstra marine w przyszłości

Drugi …kiedyś wojenny ..1991-1993 …tu służyłem w Marynarce Wojennej ….ach …co to były za czasy

Panie Marcinie …ostatnio zrobiłem rejs - Puck- Ustka- Puck . Na pokładzie pańska książka ( wprawdzie wydanie 2016 ) super , świetna , jasna , czytelna . Dziękuje i pozdrawiam 🙂👍🏻⛵️

Marcin, tak dlugo nie aż MON przestanie udawać ze to strategiczny port dla marynarki. A potem jeszcze trzeba wyjsc z kryxysu gospodarczego. W międzyczasie obok bazy SAR powstanie baza promu i miejsce dla mariny sie skurczy.

Byłoby to ze wszech miar pożądane rozwiązanie, wobec koszmarnego obłożenia przystani.

View more comments

18/06/2022 09:41
Marcin Palacz

Marina Yacht Park w Gdyni – zdjęcie zrobione dziś, z oddali, bo miejsca na postój gościnny wczoraj niestety nie było. 😉 ... WięcejMniej

Marina Yacht Park w Gdyni – zdjęcie zrobione dziś,  z oddali, bo miejsca na postój gościnny wczoraj niestety nie było.  ;-)

Skomentuj na Facebooku

Panie Marcinie fajny portal i normalni ludzie. Dzięki!

Potwierdzam. Całe szczęście zmieściliśmy się jeszcze po 2 stronie. Przy dalbach i na dosztukowanych cumach ale poszło:-D. Pozdrawiam z Jastarni.

Załaduj więcej postów z Facebooka